Çeşme nereye bağlı

Hep tatille adı anılan Çeşme nerenin ilçesi, tatil yapmaktan başka ne özelliği var merak ediyor musunuz ?Bu yazımızda Çeşme nerenin ilçesidir, Çeşme nereye bağlı sorularına ek olarak Çeşme de gezilecek yerler sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

çeşme nerenin ilçesi

Çeşme

Alaçatı Nereye Bağlı?


Çeşme Türkiye de en çok rağbet gören tatil beldelerinden birisi ve İzmir iline bağlıdır. Çeşme İzmir ilinin otuz ilçesinden birisidir. Çeşmenin mahallerinden biri olan Alaçatı son derece turistik bir eğlence merkezi olmasından dolayı en az Çeşme ilçesi kadar ünlenmiştir. Hatta Alaçatı pek çok kişi tarafından ilçe zannedilmektedir. Çeşme tarih kokan sokakları, denize girmeye elverişli sahili ve eğlence mekânları ile ünlenmiştir. Çeşme ilçesinde bulunan Alaçatı mahallesinde 2010 yılı itibari ile yapılmaya başlayan ot festivali yöresel güzelliklerin ve zenginliklerin tanıtıldığı oldukça güzel bir etkinliktir.

Çeşme nerenin ilçesi

Çeşme, Ege Bölgesi’nde bulunan, İzmir ilinin ilçesidir. Çeşme tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyanın her yerinden ziyaretçisine ev sahipliği yapan turizm alanıdır. Bölgede çok sayıda 5 yıldızlı ve dengi oteller bulunmaktadır. Çeşme’ye gitmemiz için derin bir araştırma yapmanıza gerek kalmaz.Çünkü ülkenin en başında gelen turizm bölgesinden biridir.Yaz aylarınızın muhteşem tatillerinizde, deniz, kum ve güneş eşliğinde keyifli bir tatil geçirirsiniz.2 km’ye yakın uzunluktaki geniş ve beyaz kumlu plajları, nitelikli konaklama tesisleri ve termal olanaklarıyla Çeşme çok popüler ve en çok tercih edilen bir turizm merkezidir. Denizin altından kaynayan termal sular, muhteşem Ilıca plajını ve yöredeki diğer bütün plajları büyük termal havuz haline getirir. Ilıca’daki büyük, küçük konaklama tesisleri,  turist kapasitesinin tüm ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır. Birçok küçük otel ve pansiyonlar da bile kaplıca suyu vardır. Çeşme plajlarının ve özellikle Ilıca plajının en başlıca özelliklerinden biri , kıyıdan denize doğru yüz metrelik bir şeridin bir insan boyunu geçemeyecek derinlikte olmasıdır. Bunların yanısıra tarihi geçmişi eskiye dayanan ilçemizde, ayakta kalmayı başaran yapıtlar bulunmaktadır. Çeşme Kalesi ve Müzesi, Kervansaray gibi daha birçok eserlere ev sahipliği yapmaktadır.İlçemizde birçok yöresel lezzet bulunmaktadır. Keşkek, İzmir Kebabı, Papaz Yahnisi, Zerde, Kol böreği gibi lezeetleri ziyaretinizde tatmayı unutmayın.

Cennet ilçemize her ziyaretinizde bir daha gelmek isteyeceksiniz. Muhteşem bir tatil bölgesi olan ilçemiz, yerli yabancı turistleri her yaz ağırlamaktadır.

Bu yazı 713 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu