Nerenin
Künye nerenin ilçesi
29 Kasım 2019
nerenin

Künye nerenin ilçesi

Ülkemizin bakir kalmış ende doğa harikalarından biri olan Homurlu Şelalesi’nin bulunduğu Künye nerenin ilçesidir, nasıl gidilir ? Künye nerenin ilçesi...

Ülkemizin bakir kalmış ende doğa harikalarından biri olan Homurlu Şelalesi’nin bulunduğu Künye nerenin ilçesidir, nasıl gidilir ?

Künye nerenin ilçesi

Kayseri İlimizin Develi İlçesinde Aşağıkünye ve Yukarıkünye isimli köyler bulunmaktadır. Bu köylerin nüfusları çok fazla olmadığından Künye bir ilçe değildir.


Yurt içi basında Künye ismini Yukarıkünye köyünde bulunan Homurlu Şelalesi dolayısıyla duymaktayız. Homurlu Şelalesinin suyu yazın en sıcak günlerinde dahi çok soğuktur. Şelalenin tam karşısında piknik alanı vardır. Piknikçiler şelale manzarasında ve hemen ayakları dibinde akan çayın şırıltısını dinleyerek piknik yapmaktadırlar.

Kayseri ve civarından Homurlu Şelalesi’ni görmek için Develi’nin Yukarıkünye köyüne gelenlerin sayısı yıldan yıla artmaktadır. Buradaki akarsu aynı zamanda hobi amaçlı olta balıkçılığı yapanların gözdelerindendir.

Homurlu şelalesine nasıl gidilir ?

Develi İlçesinden Taşçı Köyüne giden yola giriniz. Develi Kalesi sağınızda kalacak şekilde devam ediniz. Taşçı köyüne varınca Büyükkünye sapağına kadar devam ediniz. Sapaktan Büyükkünye köyüne doğru dönünüz. Büyükkünye köyüne gelince Homurlu Şelalesinin yolunu birine sorabilirsiniz.

Develi’den yola çıktıktan sonra Homurlu Şelalesine ulaşmak yaklaşık bir saatinizi alacaktır.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu