Nerenin
Jakarta nerenin başkenti
16 Mayıs 2017
nerenin

Jakarta nerenin başkenti

Jakarta çok uzaklarda bulunan barışçıl bir ülkenin başkentidir.  Jakarta nerenin başkentidir, bu diyara gezmeye giderseniz ne tavsiye edersiniz diye merak...

Jakarta çok uzaklarda bulunan barışçıl bir ülkenin başkentidir.  Jakarta nerenin başkentidir, bu diyara gezmeye giderseniz ne tavsiye edersiniz diye merak ederseniz anlatayım..

Jakarta uzak doğuda genellikle Müslümanların yaşadığı Endonezya’nın başkentidir. Halkı barışçıl ve mutlu olan bu ülkenin pek de şanlı bir tarihi bulunmadığını görüyoruz. Nüfusu Türkiye’den fazla olan bu memleket son birkaç yüzyılda sömürge olarak kullanılmış, bir ülkenin sömürüsünden diğerine geçmiş bir yer.


Bununla birlikte Müslümanlıklarını hiçbir zaman bırakmamışlar. Tahminimce Müslüman olmadan önce inek, maymun gibi garip şeylere tapan bu insanlar Müslüman tüccarlar vasıtasıyla İslam ne demek öğrenmişler ve kabullenmişler.

Yine de hayat tarzlarında bir tık Budizm kokmuyor değil. Ufak tefek şeylere kafayı takmayan bulduğu bir kase pirince sevinen, kendi halinde insanlar bunlar.

Ülkenin çilesini Müslümanlar çekiyor ama kaymağını kısmen yabancılar yiyor. Maalesef bu böyle. Bizimkilerin Endonezyaya bakışı ise kerhane cephesinden. Habertürk başkentinde genelev olan memleket diye haber yapmış. Nüfus çok olunca bu tür pislikler de olur ama Endonezya’yı bu şekilde hatırlamamak lazım. Kendine özgü sanatı, dansları ve yeme içme tarzı olan bir yer.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu