Sultanbeyli nerenin ilçesi

Adını hamsi festivalleri ile duyduğumuz Sultanbeyli nerenin ilçesi merak ettiniz mi hiç ? Gittiğimizde nerelere uğramalı, nereleri gezmeliyiz ?

Sultanbeyli nerenin ilçesi


Sultanbeyli, Marmara Bölgesi’nde bulunan İstanbul ilinin bir ilçesidir. Sultanbeyli, tarih boyunca Rumeli’den Anadolu’ya geçiş noktası olmuştur. Bu nedenle birçok medeniyete şahitlik etmiştir. Buraya en çok önem veren medeniyetler, Bizans ve Osmanlı Devleti olmuştur. Anadolu’ya yapılacak seferlerde asker toplama merkezi olarak Sultanbeyli kullanılmıştır. İlçede hala, Aydos Kalesi’nin kalıntıları bulunuyor. Buradan anadoluya geçen kervanların güvenliği sağlanmıştır. Sultanbeyli içerisinde Aydos Ormanı gibi sizi rahatlatacak ve dinlendirecek doğal güzellikler de bulunur. Sultanbeyli sınırları içerisinde yer alan Sultanbeyli Gölet, Su Oyunları Gösteri Merkezi, Spor ve Sosyal tesisleri 200.000 metrekarelik alanı ile çok fonksiyonel bir tesis olarak sizlere hizmet vermektedir. Sultanbeyli’nin tarihi 6. yüzyılın başlarına kadar uzanmaktadır. Doğal ve beşeri manzaralara sahip ilçemiz, yemyeşil doğasıyla insanın içini açıyor. Günümüzde ilçenin her yeri yapılandırılmış ve restore edilmiştir.İlçede birçok büyük avm’ler bulunmaktadır. Hacamat terapi ve sülük merkezi’de ilçenin en çok ilgi gören kuruluşlarından biridir. Birçok hastalığa şifa olan bu tesislere her ülkeden insanlar gelmektedir.Bölgede Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar yayılan, Osmanlı mutfağı meşhurdur. Ülkemizde var olan bütün yerleşim yerleri tarihi açıdan önem taşır.

İstanbul’un bütün ilçeleri eşsiz güzelliklere sahiptir. İstanbul il ve ilçelerini gezip görmek, keşfetmek çok önemlidir.Ziyaretinde bulunacağınız bütün eğlence ve gezilecek yerler her zaman hizmet vermektedir. İlçemizi ziyaret etmenizi öneririz. Gezerken eğlenmek ilçemize özel bir şeydir.

Bu yazı 401 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu