Nerenin
Simav nerenin ilçesi
20 Kasım 2016
nerenin

Simav nerenin ilçesi

Simav,Kütahya ilimizin bir ilçesidir. Eğer bölgesi nde bulunur. Kütahya merkezine 143 km uzaklıktadır. Kütahya ilinin güneybatısında bulunur.ilce nüfusu son sayimlara...

Simav,Kütahya ilimizin bir ilçesidir. Eğer bölgesi nde bulunur. Kütahya merkezine 143 km uzaklıktadır. Kütahya ilinin güneybatısında bulunur.ilce nüfusu son sayimlara göre 24.186 dır. Fakat köy ve beldelerle birlikte 67.786 olarak kaydedilmiştir.

simav nerenin ilçesidir

Simav


Simav da bulunan özellikle Naşa, Eynal ve çitgöl kaplıcaları ile ülkemizde bulunan jeotermal tesis merkezidir.ic Anadolu ya yakın olmasına karşın geçiş ikliminin özelliği bol ormanlı   bir yapıda olması dikkat çeker.bu Sebeple Geçim kaynaklarından biri olan kerestecilikte  bu ilimizde önemlidir. Bu ormanlarda genel olarak kestane ağaçları ve çam ağaçları yoğunluktadir. Simav ilçesi sınırlarında bulunan krater golü ve çam ormanlariyla gölcük, ilçenin önemli doğal güzelliklerinden biri olmakla birlikte önemli bir geçim kaynağıdır.bor,demir ve krom gibi önemli yeraltı zenginlikleri bulunur.ilce nüfusunun büyük kısmı çiftçilik le uğraşmaktadır.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu