Nerenin
Selçuk nerenin ilçesi
23 Ocak 2017
nerenin

Selçuk nerenin ilçesi

Selçuk nerenin ilçesi ve burada nereler gezilir kısaca bilgi vereceğim. Efes Antik Kenti ile anılan bu ilçe denize de yakındır....

Selçuk nerenin ilçesi ve burada nereler gezilir kısaca bilgi vereceğim. Efes Antik Kenti ile anılan bu ilçe denize de yakındır.

Selçuk nerenin ilçesi


Selçuk, Ege Bölgesi’nde bulunan İzmir ilinin bir ilçesidir. Ege ruhunu yansıtan Selçuk, diğer İzmir ilçeleri gibi bir incidir. Turistik bir ilçe olan Selçuk, İzmir’in güneyinde yer alır. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetler Selçuk’a bazı miraslar bırakmıştır. Bunlardan başlıcaları; Hydrian Tapınağı, St. John Kilisesi, Çifte Kiliseler, Selçuk Kalesi, Efes Meryem Ana Kilisesi, Saadet Hatun Hamam Müzesi, Belevi Mozolesi, Yedi Uyuyanlar Mağarası, Celsus Kütüphanesi, Artemis Tapınağı ve Efes Antik Kenti’dir. Özellikle Efes Antik Kenti’nin ünü, ülke sınırlarını aşmıştır. Dünyanın her tarafından ziyaretçi çeken antik şehrin geçmişi, M.Ö. 6000 yılına kadar dayanır. Efes Antik Şehri, İyonlar tarafından kurulmuştur. Bölgenin dikkat çeken diğer özelliği serin suları ve doğal güzellikleridir. Eğer sıcaktan biraz kaçıp serinlemek isterseniz, Pamucak Plajı sizi bekliyor olacaktır. Ayrıca 2012 yılından sonra ünü artan Şirince Köyü de bu ilçemizde bulunur. Şirince Köyü, üzüm bağları ve şaraplarıyla ünlüdür. İlçemizde diğer görülmesi gereken yerler; Kuretler Caddesi, Ayasuluk Tepesi, Buharlı Lokomotifler Müzesi, Efes Trajan Çeşmesi, Polio Su Kemeri’dir. Eğer  tatil için Selçuk’u seçerseniz, her zaman gidip görmek için farklı seçenekleriniz olacaktır.

Ülkemizin böyle eşsiz bölgelerinden birine giderken bir kez daha düşünmeyeceğinizi tahmin ediyoruz. Temiz hava, huzur, tatil hepsi bir arada kaçınılmaz, eşsiz güzelliktir. Buram buram tarih kokan ilçemize ziyaretlerinizde size karşılayan sıcak kanlı halkı misafirperverdir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu