Nerenin
Şarkikaraağaç nerenin ilçesi
23 Ocak 2017
nerenin

Şarkikaraağaç nerenin ilçesi

Şarkikaraağaç nerenin ilçesi, Şarkikaraağaç nereye bağlı soran varsa anlatayım. Nesi meşhur, neresi gezilir söyleyeyim. Şarkikaraağaç nerenin ilçesi Şarkikaraağaç Akdeniz Bölgesi’nde bulunan, ...

Şarkikaraağaç nerenin ilçesi, Şarkikaraağaç nereye bağlı soran varsa anlatayım. Nesi meşhur, neresi gezilir söyleyeyim.

Şarkikaraağaç nerenin ilçesi


Şarkikaraağaç Akdeniz Bölgesi’nde bulunan,  Isparta ilinin ilçesidir. Coğrafi yapısı bakımından birçok doğal zenginliğe sahiptir. Temiz havası, yemyeşil doğası ve misafirperver insanlarıyla tam bir tatil cennetidir. Şehrin pis havasından ve gürültüsünden uzaklaşmak ve huzurlu bir tatil geçirmek için çok tercih edilen bir ilçemizdir. Kızıldağ Milli Parkı, bu huzuru bulabileceğiniz eşsiz, doğal bir güzelliktir. Milli parkın güneyinde Beyşehir Gölü bulunmaktadır. Beyşehir Gölü’nden milli parka doğru esen rüzgarlar nedeniyle milli parkta bol oksijen bulunur. İlçede Zengibar kalesi, Ördekçi kalesi ve Anabura kalelerinin kalıntıları bulunmaktadır. Ayrıca tarihi Ulu Camii ilçenin mimari yapıları arasındadır. Ulu Camii 1282 yılında, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat döneminde, Ömer bin Ali tarafından yaptırılmıştır. Zaman içerisinde bakımsızlık nedeniyle tahrip olduğu için Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 1456 yılında restore edilmiştir. İlçe tarihi açısından büyük öneme sahiptir. İlçenin birçok yöresel yemeği vardır. Bunlardan bazıları; doyga çorbası, bulamaç çorbası, yahni, çilbir, yuvalak, haşgeşli katmer bölgenin yöresel yemekleridir. Yöreyi ziyarete gittiğinizde bu lezzetli yemeklerden tatmayı ihmal etmeyin. Ülkemizde bulunan bu doğa harikası ilçemiz, gezip görebileceğiniz gezi yerleri arasında yer almaktadır.

Bu doğa harikası ve eşsiz güzellikleri olan ilçemize giderken kendiniz için yapacağınız ilk adım güzellikleri hayal ederek ilçede bulunacağınız anı sabırsızla beklemektir. İlginç hikayesiyle güzellikleriyle göz kamaştıran ilçemizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin deriz.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu