Nerenin
Mexico city nerenin başkenti
18 Mayıs 2017
nerenin

Mexico city nerenin başkenti

Aslında soruda biraz ip ucu verilmiş. Mexico city nerenin başkenti sorusunun cevabı gayet doğal olarak Meksika’dır. İspanyol istilacılar ile Aztek...

Aslında soruda biraz ip ucu verilmiş. Mexico city nerenin başkenti sorusunun cevabı gayet doğal olarak Meksika’dır. İspanyol istilacılar ile Aztek yerlilerin bir karışımı olan Meksika halkı Türklerle aynı kafayı taşır.

Suç oranı yüksek, paranın saçma sapan yerlere harcandığı, zengin ile fakir arasında uçurum olduğu ve batıl inançların bolca olduğu bir memlekettir.


Acı biberi ile ünlü olan Meksika’da turistleri kendilerini cennetteymiş gibi hissettiren tatil merkezleri bulunur. Yabancı turistler buralarda paralarının karşılığını sonuna kadar alır.

Yani sanılanın aksine her tarafı mafya babası, uyuşturucu baronu olan bir yer değildir. Paranız varsa çıtır çıtır yiyebileceğiniz bir ülkedir. Mexico city’nin her sene birkaç santim yere gömülmektedir. Aztek başkenti Tenochtitlan üzerine inşa edilen bu kentin son Aztek kralı Montezuma’nın bedduası nedeniyle yere battığı söylenmektedir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu