Nerenin
En iyi bal nerede yetişir
20 Mayıs 2017
nerenin

En iyi bal nerede yetişir

Doğal ürünlere talep giderek artıyor. Ülkemiz bal üretiminde dünya çapında önemli bir yere sahip. Bununla birlikte organiği ve kalitelisini bulmak...

Doğal ürünlere talep giderek artıyor. Ülkemiz bal üretiminde dünya çapında önemli bir yere sahip. Bununla birlikte organiği ve kalitelisini bulmak zor. Bu yüzden  en iyi bal nerede yetişir diye araştırdık.

Balı ile meşhur Hakkari bu konuda öne çıkıyor. Terörden kafasını kaldırabilirse balını daha geniş kitlelere tanıtma fırsatı bulacak.


Hakkari’yi bu konuda geride bırakacak bir yer varsa orası da Rize’dir. Rize’nin Anzer balının namı ülke sınırlarını aşmış durumdadır.

Eğer Rize’ye giderseniz yeşilliğin bu kadar yoğun ve sanayinin bu kadar az olduğu bir yerde balın kalitesinin ne kadar yüksek olabileceğini tahmin edersiniz. İklim de bu konuda gayet müsaittir.

Muğla’nın çam balı Çankırı ve Kastamonu’da üretilen deli bal kendi kategorilerinin en iyilerindendir. Kıtaların ortasında bulunması ve bitkisel çeşitliliğin fazla olması nedeniyle ülkemizin her yerinde bal üretimi yapılabilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu