Nerenin
Grundig nerenin malı
17 Kasım 2016
nerenin

Grundig nerenin malı

Grundig şirketi, 1945 Yılında Max Grundig tarafından kurulmuştur. Şirket, Almanya’nın büyük yenilgi aldığı ikinci dünya savaşı sonrasında kuruldu. Asıl amacı...

Grundig şirketi, 1945 Yılında Max Grundig tarafından kurulmuştur. Şirket, Almanya’nın büyük yenilgi aldığı ikinci dünya savaşı sonrasında kuruldu. Asıl amacı Elektrik ve aydınlatma sistemleri ile başlamaktı.


Grundig daha sonra radyo üretimine başladı ve Almanya’nın büyük firmalarından birisi haline geldi. Bir süre sonra özellikle 1990’lı yıllarda performans düşüklüğü yaşadı ve Türk Koç Holding ve İngiliz Alba şirketi tarafından satın alındı.

grundig nerenin

Grundig

Bir süre sonra Beko öncülüğündeki Koç Holding, İngiliz Şirket Alba’dan Alman markası olan Grundig’in tamamını satın aldı. Şirket ev eşyaları, telsiz telefon, radyo gibi üretimler yapmaktadır. Ayrıca Beko ve Koç Holding şirketi günümüze adapte etmeye çalışmaktadır, bunun için kurulan Grundig Mobile ile akıllı telefon piyasasına girilmeye çalışıldı. Fakat şirket 2008 yılında sektörden çekilerek ev eşyaları elektronik piyasasında devam etti. Alman kökenli büyük bir Türk firmasıdır.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu