01 nerenin plakası

01 nerenin plakası
Paylaş
 

Ülkemiz de bulunan plakaların hangi illere ait olduğu çoğu insan tarafından bilinmemektedir. İlk başta 01 nerenin plakasıdır sorusuna cevap vererek başlayalım. 01 Ülkemizde bulunan Adana ilinin plakasıdır. Adana şehri Türkiye genelinde büyük bir coğrafyaya sahip 6. şehirdir. Ülkemizin ak deniz bölgesin de yer alan Adana şehrinin oldukça meşhur yemekleri de vardır.

01 nerenin plakası

Adana


Ülkemizin her yerinde sevilerek yenilen bu yemekler dünya çapında da ün salmıştır. Adana şehri ülke ekonomisi açısından da oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Çoğu maden yatağının bulunduğu bu şehir ülkemizdeki maden zenginliği açısından dördüncü sırada yer almaktadır. Burada bulunan madenler krom, demir, çinko, kurşun ve manganez madenleridir. Adana coğrafi yapısı bakımından ise düz bir araziye sahiptir. Bundan dolayı tarım bu şehrin geçim kaynakları açısından oldukça önemlidir.

Bu yazı 416 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. mehmet dedi ki:

    Bir adanalı olarak 01 ile başlayan kod bir adanalı için güzel bir duygudur.Adana bir yemek şehridir ve kendine özgü yemekleri içecekleri mevcuttur.Bu güzel şehri gezmediyseniz yemeklerini yemediyseniz gelip özellikle kebap ve şırdanını yemenizi öneririm.

Bir yorum bırak

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu