Urla nerenin ilçesi

Urla nerenin ilçesi, merak ediyorsanız, okumaya devam edin. İzmir il merkezine yaklaşık 35 km mesafe de yer alan Urla, önemli ilçelerin arasında bulunuyor. Urla ilçesi çevrelerine göz atıldığında ise doğusunda Seferihisar ve Güzelbahçe yer alırken, batı bölümünde ise Çeşme bulunuyor. Kuzeyinde Karaburun, güneyinde ise Ege Denizi ile çevrili olan Urla İzmir’e bağlıdır. Yüz ölçümü 704 km olan Urla’nın nüfusu ise 2014 yılında yapılmış olan veriler üzerinden gidildiğinde 59.166 kişidir.

urla nerenin ilçesi

Urla

Hem doğa hem de tarihin kucaklaştığı ilçe ’ye İzmir iline geldiğiniz vakit görme kolaylığına sahip olacaksınız.  Ayrıca Urla’da Ege Denizinin bilinen en eski limanlarından biri olan Liman Höyüğü yer almaktadır. Urla’nın güvenlik sırtlarından keyifle Ege Körfezini izleyebileceksiniz.

Urla nerenin ilçesi


Urla, Ege Bölgesi’nde bulunan İzmir ilinin bir ilçesidir. Küçük ve sakin bir ilçe olan Urla, doğasıyla insanlara huzur vermektedir. Tarihin ve doğanın buluştuğu ilçe, İzmir’in en güzel ilçelerinden biridir. Urla’da yapılan arkeolojik kazılarda Limantepe Höyüğü’nün M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzandığı öğrenilmiştir. Bir başka antik kent, Karantina Adası’nda bulunan Klazomenai Antik Kenti’dir. Burası 12 iyon kentinden biridir. Antik kent erken tunç döneminden kalmıştır. Urla, tarihin yanı sıra, doğal güzellikleriyle de dikkat çeker. Bu güzelliklerden bazıları; Gülbahçe Ilıcası, Güvendik Tepesi, Urla Yarımadası, Malgaca İçmeleri, Demircili Plajı, Yassıca Adası ve Karantina Adası’dır. Denizi son derece berrak ve temizdir. Urla’da mavi bayraklı birçok plaj vardır. Urla, her sene yurt içinden ve yurt dışından birçok turist çekmektedir. Urla’nın yıldızı her sene parlamaya devam etmektedir. Urla, özellikle ilçedeki ayakta kalan bazı tarihi eserler ve tertemiz doğasıyla insanlara unutamayacakları bir tatil vaadetmektedir. Urla’da tatilinizi daha da güzelleştirecek, son derece kaliteli oteller ve restoranlar da mevcuttur. Bir sahil restoranında yemeğinizi yerken, Urla’nın eşsiz manzarasını da izleyebilirsiniz.

Siz de bu eşsiz tatil deneyimini yaşamak istiyorsanız, eşsiz bir şekilde huzuru ve konforu bulmak için ilçemizi ederek başlayabilirsiniz. Kaliteli bir tatil için muhteşem güzellikleri ile ünlü ilimizi kaçırmayın deriz. Muhteşem bir deneyim olacağına emin olabilirsiniz. Her yıl tekrar gitmek isteyeceğinizi göreceksiniz.

Bu yazı 492 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu