Ümraniye nerenin ilçesi

PTT 1. ligde yer alan Ümraniye nerenin ilçesi merak ediyor musunuz ? Bu yazımızda Ümraniye nerenin ilçesidir, Ümraniye nereye bağlı sorunlarının yanı sıra Ümraniye ilçesi hakkında ekonomik yapı ve gezilip görülecek yerler hakkında da bilgi vermeye çalışacağız. Ümraniye İstanbul büyük şehir belediyesi sınırları içerisinde bulunan 36 ilçeden birisidir. Nüfusu 81 vilayetin birçoğunun nüfusunu geçmektedir.

ümraniye nerenin

Ümraniye

Ümraniye’nin Demografik Yapısı ve Tarihi


Ümraniye nüfusu en hızlı artan ilçeler listesinden üçüncü sırada yer almaktadır. Metropol özelliği gösteren ve kalkınma hızı oldukça fazla olan ilçelerimizden birisidir. İlçe Balkan savaşlarından sonra Yugoslav ve Bulgar kişilerin göç ettikleri bölgelerden birisi olmuştur. Fakat şu an Ümraniye sınırları içerisinde bu arklardan ikamet eden insanların sayısı oldukça az durumdadır.

Ümraniye nerenin ilçesi

Ümraniye, Marmara Bölgesi’nde bulunan İstanbul ilinin ilçesidir. Ümraniye İstanbul’ un en hızlı kentleşen ve nüfusu hızla artan; köy ve yöre geleneklerinin aynen muhafaza edildiği bir kentleşme örneğidir. Tarihi kaynaklara göre Ümraniye’ ye ilk yerleşenler Frigya’lılardır. Daha sonra birçok devletler ilçede barınmış olup el değiştirmişlerdir.Ümraniye Tepeüstü tarafında kalan Trabzon park ailenizle veya sevgilinizle gelebileceğiz nadir ve en sakin yerlerden birisidir. Trabzon Park Ümraniye Ormanının içerisinde yer almaktadır. Ümraniye’ye sadece gezmek için geldiyseniz veya başka kısımdan geldiyseniz İstanbul’un çamlıca tepesinin birebir eşi olan Dudullu Tepesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin gürültüsünden uzak bir yerlerde dinlenmek, piknik yapmak veya eğlenmek  istiyorsanız ıhlamurkuyu ormanı tam da sizlere göre. Trabzon parkın hemen alt köşesinde yer alan Ihlamurkuyu ormanı temiz orman havası almanız için en ideal yerlerden biridir.Özellikle hafta sonu Ümraniye birçok semtten ve ilçeden ziyaretçi akınını uğrar. Çünkü ilçede büyük bir ev ve dekorasyon malzemelerinin satıldığı devasa bir alışveriş merkezi vardır. Eğlence merkezleri, kültürel faaliyetler, ilçe genelinde sosyal etkinlikler yapılmaktadır. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Ümraniye gün geçtikçe büyüyen ve gelişen bir ilçedir.

İlçemize yapacağınız ziyaret ile İstanbul’un bütün eserlerini de görme şansınız vardır. Sizler için en iyi şekilde hizmet veren konaklama ve eğlence yerleri ilçemizin her adımında karşınıza çıkabilir. Modern bir şehir olan İstanbul, ilçesine gelen ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Bu yazı 397 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu