Samsung nerenin malı

Samsung nerenin malı, samsung hangi ülkede üretiliyor, samsung sahibi kim ?

Beyaz eşya, bilgisayar, telefon gibi teknoloji ürünleri satan Samsug firmasının geçmişine doğru ilerleyince 1969 yılında Samsung-Sanyo Electronics  adıyla kurulduğunu ve 1970 yılında televizyon üretmeye başladığını görüyoruz. 1976 yılında ise 1 milyon televizyon üretmeyi başarmıştır.

80’li yıllar Samsung’un global pazara girme ve palazlanma yılları olmuştur.90’lı yıllarda ise şimdilerde hakim olduğu cep telefonu yeni yeni üretiliyordu. 90’lı yılların ortalarından itibaren küresel piyasada elektronik ürünler kategorisinde bilinir ve devlerle rekabet edebilir bir firmaydı.

90’lı yılların sonundaki krizi başarıyla atlatan Samsung 2000’li yıllarda dijital dünyanın liderlerinden olmuştur. Özellikle telefon ve bilgisayar elektroniği konusunda dünya çapında satış yapan firma sarf malzemelerinden TV uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Her ne kadar batarya patlaması gibi hadiselerle itibarı sarsılır gibi olsa da telefon sektörü başka olmak üzere faaliyet gösterdiği her alanda başa güreşmektedir.

Samsung sadece donanım üreticisi ve pazarlayıcısı olmanın dışına çıkarak müşterilerinin güvenliğini ve uygulamalara kolay erişimini sağlayan uygulamalar da çıkarmaktadır. My Knox bunlardan biridir. Akıllı telefonlarda kullanılan My Knox kendinize güvenli bir alan ayırıp özel bilgilerinizi korumanızı ve bunlara daha çabuk erişmenizi sağlar.


Bu firmanın sağlık sektörüne de el attığını ve dijital radyografi cihazı ürettiğini biliyor musunuz? Ayrıca pille çalışan mobil CT tarayıcısı ve S Health gibi ileri teknoloji ürünleri ile teknolojiye de öncülük ediyor.

Alışverişin bir ibadet gibi yapıldığı materyalist Batı dünyası ve biz takipçileri için mağazayı cebinize getiren, ürünlerinizi geniş kitlelere telefon üzerinden pazarlamanızı sağlayan uygulamalar da üretiyor.

Samsung otelcilik sektörüyle ilgili de müşteri odaklı çalışmalara imza atıyor. Yoldayken rezervasyon yapan ve bilgiyle eğlenceyi harmanlayan uygulamalar hayata geçiyor.

Samsung hangi ülkede üretiliyor ?

Samsung Güney Kore Malı ama üretimi çoğunlukla Çin ve Doğu Asya ülkelerinde üretiliyor. Buralarda ham madde ve işçilik maliyetleri düşük, yasal sınırlamalar gevşek ve insanlar çalışkan.

Samsung’un sahibi kim ?

Bu büyük teknoloji devinin sahibi Lee Kun-hee. Şimdi bu kadar övgüden sonra acaba bu adam nasıl hayat yaşıyor diye merak etmişsinizdir. Belki de yaşadığı hayatı kıskançlıkla merak edenler vardır.
Hiç de kıskanmanıza gerek yok. Çünkü geçirdiği bir kalp krizi nedeniyle 3 senedir yatalak durumda. Veliahtı olan oğlunu ise geçen aylarda yolsuzluk ve rüşvetten tutuklamışlardı.
Miras kavgası nedeniyle kardeşleri ile de mahkemelik olan Lee Kun-hee’nin durumu pek iç açıcı değil. Allah hepimize sağlık iman ve afiyet versin.

Bu yazı 800 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Oğuzhan Erçelebi dedi ki:

    Samsung hakkında az da olsa bilgim vardı fakat Detaylı olarak pek bir şey bilmiyordum. Samsung’a dair bir çok şey öğrendim

Bir yorum bırak

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu