Nerenin
Nerenin Yoğurdu Meşhur
31 Mart 2017
nerenin

Nerenin Yoğurdu Meşhur

Sağlık alanında birçok doktorun önemli tavsiye ettiği süt ve süt ürünleri de ülkemizin farklı noktalarında üretilmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman...

Sağlık alanında birçok doktorun önemli tavsiye ettiği süt ve süt ürünleri de ülkemizin farklı noktalarında üretilmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman süt ve süt ürünleri denildiği zaman akla ilk olarak Doğu Anadolu gelmektedir. Bunun nedeni ise hayvancılık ile ilgilenen insan sayısının fazla olmasıdır. Peki, nerenin yoğurdu meşhur diyorsanız eğer bu aşama da bildiklerinizi unutmanız gerekmektedir.


Doğu Anadolu’da hayvancılık ile ilgilenen insan sayısı fazla olsa da yoğurt denildiğinde aklınıza İstanbul’un Beykoz ilçesinin Kanlıca semti gelmelidir. Türkiye’nin en iyi yoğurdu Kanlıca üretilmektedir. Günümüzde de en çok süt fabrikaları ve inek çiftlikleri Doğu Anadolu’dan sonra Kanlıca bulunmaktadır. Hatta Kanlıca ile ilgili bir örnek verecek olursak eski dönemlerde çekilen Türk filmlerinde sürekli olarak yoğurt satan insanları görmüşsünüzdür. İşte bu filmlerin birçoğu Kanlıca da çekilmiştir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu