Nerenin
Erdek nerenin ilçesi
12 Kasım 2016
nerenin

Erdek nerenin ilçesi

Erdek Balıkesir’in bir ilçesidir. Marmara denizine doğru uzanan Kapı dağ Yarımadasın da Erdek körfezinde yer alır. Türkiye’nin en eski tatil...

Erdek Balıkesir’in bir ilçesidir. Marmara denizine doğru uzanan Kapı dağ Yarımadasın da Erdek körfezinde yer alır. Türkiye’nin en eski tatil yerlerindendir. Buna sebep olan ise Marmara denizinin kıyısında yer alması ve Marmara iklimine sahip olmasıdır. Bu özellikleri günümüzde de turizmde önemli bir yer yapmaktadır Erdek ilçesini. Bu yüzden Erdek nerenin ilçesi Erdek nereye bağlı sorularına cevap bulduktan sonra gezilecek yerlerden bahsedeceğiz.

erdek nereye bağlı

Erdek


ERDEK’DE GEZİLECEK YERLER

Piknik yapmayı seviyorsanız Seyitgazi Tepesi, Apostol, Muhla kalesi ve Palata çeşmesi tam size göre. Seyitgazi de piknik yaptıktan sonra Seyitgazi’de bulunan Erdek kalesini gezip dilek mağarasında dileğinizi dileyerek hoş bir gezinti yapabilirsiniz. Tarihe meraklıysanız Erdek kalesi dışında Kyzikos antik harabeleri ve Hadriatnus tapınağı tercih edilebilecek yerlerdendir. Narlı, Ocaklar, Paşa limanı adası, İlhan köyü de mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu