Büyükçekmece nerenin ilçesi

Birisi Büyükçekmece hakkında konuşsa, Büyükçekmece nerenin ilçesi merak edebilirsiniz. Gezilecek yerler açısından farklı alternatifler sunan bu yer sahiliyle de meşhurdur.

Büyükçekmece nerenin ilçesi


Büyükçekmece, Marmara Bölgesi’nde bulunan İstanbul ilinin ilçesidir. Büyükçekmece, İstanbul’a gidildiğinde kesinlikle gidip görülmesi gereken bir yerdir. Hem yazlık bir bölge olması hem de bolca tarihi eserlerinin olması, yaz kış turist gelmesine olanak sağlar. İstanbul, tarihin en eski şehirlerinden biridir. İstanbul’un bu tarihi ve güzelliği doğal olarak ilçeleriyle beraber oluşmuştur. Büyükçekmece ilçesinin de İstanbul’un eski ve yeni tarihi açısından önemi büyüktür. İlçenin başlıca tarihi eserleri; Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Kurşunlu Han, İmaret Camii, Zeynep Dudu Çeşmesi, Fatih Sultan Mehmet Çeşmesi, Sokullu Mehmet Paşa Camii, Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi, Süleyman Ağa Çeşmesi, Enver Paşa Köşkü, Sultan Hamid Çeşmesi ve Havuzu’dur. İlçenin tarihi oldukça zengin olduğundan, tarihi eser bakımından da oldukça zengindir. Büyükçekmece’de geçmiş ve gelecek bir arada bulunur. Bir yanda tarih kokan eserler varken, diğer tarafta modern bir ilçe görülmektedir. Tarihin yanı sıra, Büyükçekmece, yazlık bir yer olduğundan deniz turizmi açısından da oldukça fazla turist çeker. Yaz aylarında şehrin stresinden uzaklaşmak isteyen insanlar, soluğu Büyükçekmece’de alır. Oldukça uzun bir sahil şeridi vardır. Burada sizi misafir etmek ve size hizmet vermek isteyen son derece modern oteller bulunur. Bu otellerin içinde bir tane de beş yıldızlı otel sizleri beklemektedir.

Güzel bir tatil yapmanın ilk adımı, güzel bir  plan yapmaktır. Siz de eğer keyifli ve konforlu bir gün geçirmek istiyorsanız, ilçemizi ziyaret ediniz. Büyük eğlence merkezlerinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bu yazı 289 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu