Nerenin
Bozkurt nerenin ilçesi
23 Ocak 2017
nerenin

Bozkurt nerenin ilçesi

Bozkurt nerenin ilçesi, ne yenir neresi gezilir merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Gezilerin en güzeli nüfusu az, doğal güzelliği bol olan...

Bozkurt nerenin ilçesi, ne yenir neresi gezilir merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Gezilerin en güzeli nüfusu az, doğal güzelliği bol olan yerlere yapılır. Buralardaki yerel kültür ve biyoçeşitlilik güzel anılarla geri dönmenizi sağlar.

Bozkurt nerenin ilçesi


Bozkurt, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Bozkurt ilçesinin merkezi, denizden iki kilometre içeride Ezine Çayı vadisine kurulmuştur. Kastamonu’nun diğer ilçeleri gibi Bozkurt’un da doğal güzellikleri mevcuttur. İlçede nüfus az olmakla beraber, yaz aylarında düzenlenen şenlikler ile, ilçenin nüfusu kış aylarına göre iki ila üç kat arasında artmaktadır. Yaz aylarında ilçedeki kalabalığı kaldırması için, belediye, 65 yatak kapasiteli bir dinlenme yeri açmıştır. İlçede son derece sakin ve huzurlu bir hayat devam etmektedir. Şehrin kalabalığından kaçmak ve biraz nefes almak için bu ilçe tercih edilebilir. Yaz aylarında bu şirin ilçeye gelerek şenliklere katılabilir ve doğal güzellikler içinde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Bölgede tarihi eser olarak Ceneviz Kalesi bulunur. Bu kale Cenevizliler tarafından, denizden geçen gemileri kontrol altına almak ve denetlemek için yapılmıştır. Günümüzde kalenin kalıntıları kalmıştır. Kale bir tane gözetleme kulesinden oluşmaktadır. Ayrıca bölgede İlişi Plajı bulunur. Plaj, ilçeye bağlı Yakaören Köyü’nde bulunmaktadır. Burada sakin bir tatil geçirip sessizliğin tadını çıkarabilir, tatilinizi huzur içerisinde geçirebilirsiniz. Bozkurt ilçesine yolunuz düştüğünde mutlaka uğramanız gereken doğal bir güzelliktir. Plaj, ilçenin en çok turist çeken yeridir. Bölge halkı, oldukça misafirperverdir.

Siz de ülkemizin bu şirin ilçesine gitmek, dinlenmek veya yaz şenliklerinde eğlenmek istiyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken, hiç düşünmeden seyahat planınızı hazırlamak olacaktır. Huzurlu bir tatil yapmak burada mümkündür.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu