Nerenin
446 nerenin kodu
15 Kasım 2016
nerenin

446 nerenin kodu

446 doğu illerimizden olan Erzincan şehrinin telefon kodudur. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunur. Tarihte Mengüceklilere başkentlik yapmıştır. Erzincan genellikle çevresi dağlar ve platolarla kaplıdır. Dağlar çeşitli yönlerde sıra...

446 doğu illerimizden olan Erzincan şehrinin telefon kodudur. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunur. Tarihte Mengüceklilere başkentlik yapmıştır. Erzincan genellikle çevresi dağlar ve platolarla kaplıdır. Dağlar çeşitli yönlerde sıra içinde uzanmaktadır. Karasal iklim özelliğine sahiptir ve Erzincan, ovaları ve dağlarla çevrili olmasından dolayı da yer yer farklı karakterli iklimlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

446 nerenin kodu

Erzincan


Doğu Anadolu bölgesinde yer almasına rağmen Elazığ ve Malatya dışındaki diğer tüm illerden daha  yapısı vardır. Erzincan’da, çevresindeki illere göre de daha uzun ve sıcak yaz mevsimleri yaşanmaktadır. Erzincan’a, tren ve karayolunun yanında Erzincan’a ait modern hava limanından da ulaşım yapılabilmektedir. Yakın zamanda Ergan Dağı kayak tesisi ile de kış turizmini geliştirmektedir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016-2017

Evde ek iş yapmak istiyorum Crocs terlik numara tablosu